STRAVA – INTOXIKACE MÍSTO DETOXIKACE

Vše co se vyskytuje v našem životním prostředí, tak se dostává do půdy. Pak tedy i těžké kovy a chemické látky se dostanou do potravinového řetezce a my je jíme až už jako produkty živočišné, nebo i rostlinné výroby! Kyselé deště rozpouštějí minerály obsazené v půdě. Ty jsou pak nahrazovány těžkými kovy! (PH vody změněné z PH 5 na PH 4 znamená, že voda je 10x kyselejší. Tento fakt sledujeme v poslední době a PH dokonce měříme i nižší!)

Čím méně je minerálů v půdě, tím více jsou rostilny náchylné k parazitům. Genetičtí inženýři proto vyvíjí takové druhy, které přežijí i za cenu, že neobsahují zdaleka tolik cenných látek. Tyto rostliny pak hnojíme a stříkáme tunami chemických jedovatých látek, které skončí, logicky, na našem talíři.

Není možné pominout ani stravovací návyky, tak tipické pro český národ. Češi mají největší procento onemocnění rakoviny tlustého střeva na světě. Maso jíme denně, někteří dokonce i několikrát denně. Konzumujeme příliš mnoho výrobků z kravského mléka, které jsou silně hlenotvorné a podporují růst mikroorganismů. Na našem stole mají stále místo i karcinogenní margaríny, které si mažeme na pečivo z bílé mouky, které je silně zakyselující. Jsme na prvních příčkách v konzumaci alkoholu na světě! Sám Hypokrat, jehož přísahu lékaři se skříženými prsty za zády skládají pronesl památnou větu „Jíst víc než dvakrát denně je zhůvěřilost“. Nechtěl tím říct nic jiného, než že bychom měli tělo něchat vyhladovět alespoň tak,  aby se po část dne mohlo zbavovat metabolických zbytků a jejich současný příjem jídlem, byl menší než rychlost jeho odbourávání.

Uvědomme si také, že ve stravě má u nás nyní podíl neživá, mnohdy značně rafinovaná strava! To pak vyčerpává naše enzymatické rezervy a již není dostatek enzymů na metabolické procesy a přirozenou detoxikaci.

MÁLO POHYBU

Nedávno zaznělo dokonce z úst jednoho z předních českých lékařů, že přiměřený pohyb je minimálně stejně důležitý jako medikace sama! Bavíme se o pohybu v aerobním režimu, kdy nepřekračujete 70% maximální tepové frekvence a netvoříte laktát a jiné produkty látkové výměny! To platí pro nemocné. U zdravých jedinců je možné sportovat i nad anaerobním prahem, ale nikdy nesmíte zopakovat zátěž, dokud nedošlo ke kompenzační fázi, tedy tělo se zregenerovalo a je dostatečně silné na další stresový pohybový podnět. Jako adaptace je pak samozřejmě zvyšování odolnosti ve všech formách, tedy kardiovaskulární, v oparnéma svalovém systému atd.

Vemte si příklad z našich předků. Denně ušli desítky kilometrů, za život to byly tisíce. Nemusíme dokonce ani tak  daleko do minulosti, ale stačí i pár set let zpátky, kde od rána do večera dřeli na polích. Musíme si uvědomit, že naše tělo není přizpůsobeno na sedavý způsob života!

Kromě těžce nemocných „ležáků“ lze doporučit minimálně 30 minut pohybu denně. Při pohybu se stejně jako při sexu vyplavují léčivé hormony – endorfiny, vy se pak cítíte dobře a tělo se přirozeně ozdravuje. Také se vám roztahují cévy a vy mnohem lépe detoxikujete. Bez pohybu je tělo jako láhev s juicem, který leží ve spišce a sedlina vytvořila na dně několikamilimetrový povlak. Vše se změní, pokud láhev protřepete. Stejně je tomu i s našim tělem a to nemusí jít o jogínský stoj na hlavě.

ZNEČIŠTĚNÉ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zcela dobrovolně jsme se jako „vyspělá“ lidská společnost obklopili miliony tun chemických látek, jedů a kovů. Každá domácnost ročně vyprodukuje stovky kilogramů odpadu, především pak umělých hmot atp. Je to k velkému zamyšlení, zda podporovat tuto spotřebu a denně kupovat mrtvou vodu balenou v plastu a desítky mikrotenových a jiných pytlíků. Chemikálie se pak dostávají při spalování do ovzduší, či do spodních vod a do vodního koloběhu obecně a není žádným tajemstvím, že jsou často karcinogenní!

Ve vodě, která nám přijde domů vodovodním řádem jsou obsaženy antibiotika, estrogen, progesteron, ibuprofen a další látky, jejichž molekuly se z vody neodstraňují!

Se vzduchem vdechujeme nejen prach, ale i těžké kovy, chemikálie a jiné jedovaté látky a plyny.

ELEKTROSMOG

Téma které je dnes aktuálnější než kdykoliv před tím. Pokrok naší civilizace je nezastavitelný. Bohužel někdy se obklopíme takovými „vymoženostmi“, které nás ve výsledku zničí. Víte, že každá zásuvka, lampička, telefon atp. vyzařují extrémě jedovaté elektrické pole cca 1,5 metru do svého okolí?! Víte, že WIFI je zabiják číslo jedna ve vaší domácnosti? Pravdou je, že vyhnout se působení elektrických jedovatých polí, je dnes téměř nemožné, vždyť například mezi nejvíce škodlivé frekvence patří ty kolem 50 Hz, které vytváří tramvaje, vlaky a metro! Můžeme ale udělat alespoň něco! Například neusínat s telefonem u hlavy, místo dlouhého telefonátu si zajít na skleničku červeného vína a osobně si popovídat. Netrávit tolik času sledováním „podstatných“ zpráv na internetu, abychom věděli, kde jaká pseudohvězda v LA šla na večírek naostro! V případě vážných onemocnění se pak odstěhovat dále od vlaku a určitě si zkontrolovat elektrosmog v domě a minimálně uzemnit zásuvky a nenakukovat do mikrovlnky pokud nechcete být stejně živí, jak to kuře, co tam ohříváte.

GEOPATOGENÍ ZÓNY

I v praxi naturopatických poraden existují tzv. nevyléčitelné případy. Jeden z důvodů je ten, že klient pobývá v práci nebo v nejhorším případě doma spí přímo v geopatogenní zóně! Není tak podstatné, zda jde o Hartmannovu či Curryho mříž, nebo o pramen či jiné porušení přirozeného zemského magnetismu. Důležité je vědět, že na těchto místech bychom neměli trávit čas. Riziko výskytu rakoviny a jiných zdravotních problémů se zvyšeje v řádu stovek procent u lidí, kteří tráví čas v geopatogenních zónách! Než si přes nás objednáte měření svého domu či kanceláře sledujte své domácí mazlíčky. Kočka na rozdíl od psa vyhledává geopatogenní zóny! K léčbě je pak vhodné navštěvovat místa geopozitivní.

DEODORANTY A JINÉ

Pokoušet se o detoxikaci a zároveň do sebe dostávat další chemické látky a těžké kovy připomíná boj s větrnými mlýny. Je to jako když vyléváte vodu z kádě, do které vám neustále přitéká voda. Toto si musí každý pořešit dle svých skutečných priorit.