Emocionální

Emoce jsou příčinou mnoha zdravotních problémů. Odpovídají nám také na otázku, proč ten či onen má problémy v dané oblasti. Vybavte si situaci, kdy jste byli velmi smutní, nebo vás něco velmi silně zasáhlo (jenom na chvíli, nechceme vás trápit). Pokud jste pocítili například obrovskou úzkost v oblasti srdce, kde myslíte, že vás bude bolet páteř, či jaký orgán by při dlouhodobém vystavení tohoto pocitu trpěl? Vycházejme z faktu, že vše je teorie, tedy i myšlenka. Proto máme-li něčeho plnou hlavu, či plné zuby, či naložili jsme si toho příliš mnoho na záda je zcela evidentní, kde bude docházet ke kumulaci vodivých těžkých kovů!

Známe ale i léčivé emoce a tím je například láska (zkuste se tedy nacítit do stavu bezpodmínečné lásky a v tomto případě v ni zůstaňte ideálně po zbytek života)

Denně slyšíme o slově stres. Co to ale je stres? Stres je podnět, na který v našem těle nastává odpověď. Ta je různě velká dle naší toleranci ke stresu. Nikdy tato tolerance není absolutní a tak i ti, kteří jsou v tzv. pohodě a naloží si toho skutečně moc, tak následky stresu pociťují.

Podívejme se na stres trošku jinak a to z hlediska fylogenetického. Takový člen kmene v prvobytně pospolné společnosti zažil stres, když jej napadl sousední kmen. Vyplavily se mu hormony (adrenalin či kortizolu) on bojoval, či utekl. Stalo se to jednou za čas a on navíc okamžitě tyto hormony zpracoval – běžel či bojoval tak, jako by mu šlo o život. Dnes nás vystresuje co 5 minut email, telefon od partnera či partnerky, důležité zprávy že na druhé polovině světa je válka a že se máme obávat atd. Ale reakce je taková, že sedíme a nic. Naše tělo nám následkem toho tuhne, energie přestává proudit a časem onemocníme!

Rada je jednoduchá, její splnění je složitější. Buďte v pohodě a snažte se život brát takový jaký je, aniž by jste v sobě nechali propukat ty silné negativní poškozující reakce. Myslete pozitivně, neopakujte si negativní věci a omezte přísun pro váš život nepodstatných informací, bulvár a krimi zprávy v první řadě!